قوانین مسابقه:

1-     تمام آثار باید واقعی و اصلی باشند و با هماهنگی تمام همکاران ارسال گردد.

2-     ارسال تصویر توسط اپراتور دستگاه مجاز نیست.

3-     فرمت‏های مجاز ارسال تصویر jpg، tiff و bmp بوده و حجم آن نباید از 20 مگابایت بیشتر باشد. با توجه به اینکه آثار در مرحله نهایی از روی نسخه چاپی داوری می ‏شوند ارسال آثار با کیفیت و رزولوشن بالا توصیه می ‏شود.

4-     هر اثر باید حاوی موارد ذیل باشد:

       1- نسخه اصلی عکس دارای scale bar و فاقد فریم و هر گونه توضیح
       2- نسخه ه‏ای کپی از عکس همراه با جزییات قابل توضیح در تصویر (با همان کیفیت نسخه اصلی)
       3- تکمیل بخش اطلاعات تکمیلی (حاوی اطلاعاتی نظیر جنس نمونه، معرفی اجمالی نمونه و کاربرد آن، روش ساخت نمونه، روش آماده‏ سازی نمونه برای تصویربرداری، اچانت (در صورت استفاده)، نوع، مدل و شرکت سازنده میکروسکوپ، بزرگنمایی و سایر جزییات مرتبط.

5-     برای هر اثر باید فرم ارسال اثر کامل تکمیل شود و هزینه مربوطه پرداخت شود. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی توسط یک شخص نیست و همچنین ارسال اولین اثر رایگان است.

6-      هر اثر فقط در یک کلاس می‏تواند شرکت کند.

7-     در صورتی که اثر متعلق به چندنفر باشد، باید فرستنده مسئول مشخص شود. (حداکثر 4 نفر)

8-     پس از داوری اولیه و تعیین آثار راه ‏یافته به مرحله پایانی، فرستنده باید فرم اطلاعات تکمیلی اثر (شامل عکس پرسنلی) را تکمیل کند. آثار به صورت پوستر به نمایش گذاشته شده و داوری شفاهی در محل نمایشگاه صورت می­ گیرد.

9-     در صورت راه‏ یابی اثر به مرحله نهایی، نویسنده مسئول باید به ثبت نام نهایی در مسابقه اقدام نماید.

10- هزینه­ های ثبت ‏نام شامل دو بخش: الف) هزینه‏ ارسال بیشتر از یک اثر (50 هزار تومان به ازائ هر تصویر اضافه) و ب) هزینه ثبت نام نهایی افراد برای راه یافتگان به نمایشگاه پوسترهای پذیرفته شده (100 هزار تومان) است که شامل پک مسابقه، تهیه و چاپ پوستر و پذیرایی می ­باشد. بدیهی است در صورتی که شخصی چند اثر پذیرفته ‏شده داشته باشد فقط یک بار هزینه مربوط به ثبت ‏نام را پرداخت می‏ کند و در صورتی ثبت نام یک اثر توسط فرستنده مسئول سایر همکاران فقط هزینه مربوط به ثبت‏ نام خود را می ‏پردازند. سایر علاقه ‏مندان نیز می‏توانند با پرداخت هزینه‏ ثبت ‏نام در مسابقه شرکت کنند.